Kącik dla Rodziców

Drodzy Rodzice!

Korzystając z pięknej polskiej jesieni, jedziemy na wycieczkę do ZOO!!!! Planowany wyjazd całego Przedszkola we czwartek, tj. 19.10.2017 o godz. 08:30. Śniadanie w tym dniu będzie o godz. 08:00. Prosimy o punktualność!        Koszt wycieczki 30 zł.

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniu 31.10.2017 organizujemy w naszym przedszkolu i żłobku Bal z okazji Halloween. Prosimy o przygotowanie wspaniałych strojów na bal. Gwarantujemy świetną zabawę! W tym dniu rozstrzygnięty zostanie również konkurs na najpiękniejszą dynię!

 

 

Uwaga Drodzy Rodzice!

W dniach: 11.10.2017 o godz. 09:00 w Przedszkolu oraz 12.10.2017 o godz. 09:00 w Żłobku, odbędą się warsztaty dla Dzieci, pt. „Malowanie Koszulek”. Każde z zapisanych na warsztaty Dzieci, zrobi samodzielnie wyjątkową koszulkę, którą zabierze do domu. Koszt warsztatów to 30 zł‚. Życzymy udanej zabawy!

Szanowni Rodzice!

Poniżej zamieszczamy rodzaje, terminy i cennik dodatkowych zajęć realizowanych w naszym przedszkolu.

Terminy zajęc dodatkowychZajęcia dodatkowe 2017 na 2018

Szanowni Rodzice!

Przypominamy, że w dniu jutrzejszym, tj. 15.09 o 09:30 wyjeżdżamy na wycieczkę rowerową do lasu ochojeckiego. Tym razem jadą Dzieci dobrze radzące sobie na dwóch kółkach! Prosimy o obowiązkowe wyposażenie Dzieci w kask oraz stosowny do aktualnych warunków atmosferycznych ubiór (dres, wygodne buty, ciepła bluza, plecak, butelka wody). Zapewniamy świetną zabawę i inne atrakcje. Start godz.: 09:00

Szanowni Rodzice!

Informujemy, iż w najbliższą środę, tj. 12.07.2017 o godz 08:00 wyjeżdżamy na wycieczkę do Ośrodka agroturystycznego „Pod Skałką”! Plan dnia:
– zbiórka 07:15
– wyjazd 08:00
– powrót ok 17:00
Czas pobytu na miejscu ok 5 godz jeżeli dopisze nam pogoda. Przy braku pogody pobyt na miejscu 3 godz. Trzymajcie kciuki za ładną pogodę. Prosimy o zapisy Dzieci, podpisanie stosownych zgód i wpłaty bezpośrednio u nauczycieli grup.Opis atrakcji poniżej:
W programie dla dzieci:
• Słodki poczęstunek (ciastka, cukierki, pączki, herbata) dla dzieci i bufet kawowy dla opieki
• Wizyta w Mini Zoo
• Zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej – chata z XIX/XX w.
• Warsztaty Edukacyjne dla dzieci „Skąd się bierze mleko?”
• Wata cukrowa dla dzieci
• Kiełbaska z grilla
• Sklepik z pamiątkami
Dodatkowe atrakcje:
• Zabawa w parku „Kraina Marzeń Dzieci” gdzie czeka 5 dmuchanych zamków, trampolina, huśtawki, tyrolka i wiele więcej.
• 1-godzinna przejażdżka powozami konnymi po malowniczych terenach Jury

Szanowni Rodzice!

W dniu 08.06.2017 jedziemy na wycieczkę do Istebnej do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego.Wyjazd godz. 07:15, powrót ok 17:00. Koszt wycieczki ok 35 zł w zależności od ilości Dzieci. Proszę o zapisywanie Dzieci na listę.
Ubiór sportowy, na „cebulke”, koniecznie czapka. Proszę o przygotowanie preparatów przeciw kleszczom i kremów z filtrem.
Podczas wycieczki zwiedzimy ścieżkę edukacyjną, zobaczymy ekspozycję flory i fauny lasów beskidzkich, ekspozycję zwierząt i roślin występujących w lasach, będzie czas na gry i zabawy na placu zabaw, zjemy smaczny obiadek. Pogoda zamówiona 😀

http://www.wisla.katowice.lasy.gov.pl/…/lesny-osrodek-eduka…

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że wprowadzamy nowe usługi w zakresie Rehabilitacji Dziecięcej OFERTA USŁUG REHABILITACJI.  Serdecznie zapraszamy!

Bobath

 


Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 02.02.2017 organizujemy w naszym Przedszkolu Bal Karnawałowy! Tematyką balu będzie : „Kraina lodu”.

Kraina lodu

 


Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 31.01.2017 o godz. 09:30 odbędą się w naszym Przedszkolu zajęcia pt. „Kosmos blisko nas”. Koszt 7 zł/Dziecko. Serdecznie zapraszamy!

Kosmos

 


Szanowni Państwo,

W dniu jutrzejszy, tj. 16.01 jedziemy na wycieczkę do Muzeum Dinozaurów. Wyjazd o godz. 08:15. Prosimy o przygotowanie zgodnych pieniędzy na przejazd i wstęp w wysokości 33 zł.

 


Szanowni Rodzice,

Poniżej zamieszczamy informacje Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiskaj, dot zagrożeń w zakresie czystości powietrza w Katowicach. Proszę o zapoznanie się z treścią Powietrze WCZK 2017.01.10

 


Szanowni Rodzice!

W trosce o bezpieczeństwo Dzieci, informujemy, że jutrzejsze zajęcia z hipoterapii zostają odwołane ze względu na niską temperaturę oraz smog. Kolejne zajęcia z hipoterapii odbędą się za 2 tygodnie, tj. 30.01.2017

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Rodzicom, naszym Dzieciom i wszystkim odwiedzającym naszą stronę, życzymy dużo radości, prezentów i spokoju oraz cudownych chwil spędzonych w gronie najbliższych! Nauczyciele i Dyrekcja

 


Szanowni Rodzice!

Zapraszamy wszystkich Rodziców na bezpłatną lekcję pokazową zajęć pt. „Zdrowy Kręgosłup”, która odbędzie się w dniu 18 listopada 2016 w godz. 16:15 do 17:15. Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona! Prosimy o kontakt z Panią Dyrektor pod nr tel. 600441515

Zapraszamy wszystkie przyszłe Mamy na bezpłatną lekcję pokazową zajęć gimnastycznych dla Kobiet w ciąży, która odbędzie się w dniu 16 listopada 2016 w godz. 15:00 do 16:00. Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona! Prosimy o kontakt z Panią Dyrektor pod nr tel. 600441515

Zapraszamy wszystkie Panie na bezpłatną lekcję pokazową aerobika w formie TABATY dla Dorosłych, która odbędzie się w dniu 16 listopada 2016 w godz. 16:15 do 17:15. Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona! Prosimy o kontakt z Panią Dyrektor pod nr tel. 600441515

 


Szanowni Rodzice,

Proszę o dokonywanie wpłat za wszelkie zajęcia dodatkowe (basen, szachy, angielski, rytmika etc) na poniższe konto bankowe. Przy wpłacie proszę o szczegółowy opis czego wpłata dotyczy oraz podanie imienia i nazwiska Dziecka.

81 2130 0004 2001 0501 7850 0001 Volkswagen Bank Direct

Z góry serdecznie dziękuję!

 

Szanowni Rodzice!

Tutaj znajdziecie Państwo terminy zajęć dodatkowych  Zajęcia dodatkowe

Szanowni Rodzice!

BADANIA PRZESIEWOWE WAD POSTAWY CIAŁA U DZIECI W WIEKU 2-6 LAT!!!!

W DNIU 6 PAŹDZIERNIKA OD GODZ 10.00 W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDĄ SIĘ BADANIA PRZESIEWOWE WAD POSTAWY CIAŁA U DZIECI.
BADANIA PRZEPROWADZANE BĘDĄ PRZEZ MAGISTRA FIZJOTERAPII MARTYNĘ BAJOŁEK.
KAŻDE PRZEBADANE DZIECKO OTRZYMA KARTĘ PRZEBIEGU BADANIA Z WYSZCZEGÓLNIONYMI NIEPRAWIDŁOWOŚCIAMI POSTAWY CIAŁA STOSOWNIE DO WIEKU ORAZ KWALIFIKACJĄ NA ZAJĘCIA GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ.
ZAPISY NA BADANIE PRZESIEWOWE U WYCHOWAWCÓW GRUP.
W TYM SAMYM DNIU BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ KONSULTACJI Z FIZJOTERAPEUTĄ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Szanowni Rodzice!

DIAGNOSTYKA MAŁEGO DZIECKA METODĄ NEUROROZWOJOWĄ NDT-BOBATH DLA DZIECI
W WIEKU 6 MIESIĘCY-2 LATA!!!!

W DNIU 6 PAŹDZIERNIKA OD GODZ 10.00 W NASZYM PRZEDSZKOLU BĘDZIE PRZEPROWADZANA INDYWIDUALNA DIAGNOSTYKA MAŁEGO DZIECKA METODĄ NDT-BOBATH. DIAGNOSTYKA PRZEPROWADZONA ZOSTANIE PRZEZ MAGISTRA FIZJOTERAPII MARTYNĘ BAJOŁEK. KAZDE PRZEBADANE DZIECKO DOSTANIE KARTĘ BADANIA Z OPISEM EWENTUALNYCH ZABURZEŃ NEUROROZWOJOWYCH ORAZ KWALIFIKACJĄ DO REHABILITACJI METODĄ NDT-BOBATH. ZAPISY NA DIAGNOSTYKĘ U WYCHOWAWCÓW GRUP.

W TYM SAMYM DNIU BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ KONSULTACJI Z FIZJOTERAPEUTĄ.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

 

Uwaga, jedziemy na wycieczkę!!!!
Szanowni Państwo, w dniu 07.10.2016 wycieczka do Istebnej. Przejdziemy ścieżką dydaktyczną do Ośrodka Edukacji Ekologicznej na Dzielcu. Zobaczymy również dioramę, czyli „Panoramę Beskidzką”. Będziemy mogli w trakcie zwiedzania posłuchać też odgłosów lasu i jego mieszkańców.

Zbiórka tego dnia o godzinie 6:45. Jemy śniadanie i o 7:15 wyjeżdżamy. O godzinie 10:00 rozpoczynamy zajęcia z przewodnikiem.
Powrót do przedszkola o godzinie 16:00.

http://www.slaskie.travel/Poi/Pokaz/15979/2007/osrodek-edukacji-ekologicznej-w-istebnej-dzielcu

 

Szanowni Rodzice,

Zachęcamy do oglądania naszej strony na facebooku;  https://www.facebook.com/CentrumEdukacjiFamilia, gdzie zamieszczamy wszystkie zdjęcia i filmiki z życia naszej placówki. Na facebook można wejść ze strony naszego przedszkola.

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniu 29.09.2016 w godz. porannych, odbędzie się bezpłatna lekcja pokazowa z języka hiszpańskiego prowadzona przez native speakera ze szkoły ñ centro de español. Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami. Prosimy o potwierdzenie obecności. Szczegółowa godzina spotkania do zostanie podana Państwu w przyszłym tygodniu.

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniu 23.09.2016 w godz. od 16:00 do 17:00 odbędzie się bezpłatna lekcja pokazowa z języka angielskiego prowadzona metodą Helen Doron. Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami. Prosimy o potwierdzenie obecności.

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniu jutrzejszym, tj. 21.09.2016 o godz. 10:00 odbędzie się bezpłatna lekcja pokazowa z Piłki nożnej. Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami.

Szanowni Rodzice,

Informuję, że mamy już cennik i rodzaje Zajęcia Dodatkowe strona www. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do zapoznania się z ofertą i zapisy.

Pierwsze dni Dziecka w żłobku. Kilka porad dla Rodziców w zakresie tego, co należy przynieść do żłobka Co należy przynieść do żłobka oraz jak przeżyć te trudne dla Dziecka i Rodziców dni.

Pierwsze dni Dziecka w przedszkolu poradnik_adaptacyjny. Tutaj znajdziecie Państwo szczegółową instrukcję pierwszych dnia Dziecka w przedszkolu.

Szanowni Rodzice,

Pragnę poinformować, że prace budowlane w naszym obiekcie dobiegają końca. Spotkanie zaplanowane na dzień 27.08.2016 ze względu na  trwające jeszcze prace nie odbędzie się. Planowane jest spotkanie organizacyjne na dzień 06.09.2016 godz. 17:30.

Jednocześnie informuję, że otwarcie naszego przedszkola i żłobka nastąpi w dniu 01 września 2016. Obydwie placówki będą czynne w godzinach od 06:30 do 17:30.

Nasz obiekt można oglądać w dniu 29.08.2016 w godzinach od 16:00 do 18:00 najlepiej po kontakcie telefonicznym.

To właśnie z myślą o Was stworzyliśmy zakładkę „Kącik dla rodziców”, w której znajdą Państwo wiele cennych informacji i porad dotyczących wychowania oraz prawidłowego rozwoju dzieci.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Jeśli będą mieli Państwo jakieś pytania odnośnie prawidłowego rozwoju Państwa dzieci, zachęcamy do konsultacji z kadrą naszego żłobka oraz przedszkola profilowanego.

Kiedy będę przedszkolakiem