Blog przedszkola Familia

Fakty i mity dotyczące żłobków

Żłobek

Każdy nowy etap w życiu dziecka, to zmiana nie tylko dla niego, ale także dla jego rodziców. Posłanie dziecka do żłobka związane jest z różnymi emocjami i pytaniami, które pojawiają się w naszej głowie. W tym artykule przedstawiamy, więc najczęściej spotykane fakty i mity dotyczące tego miejsca.

czytaj więcej

Pięć cech dobrego przedszkola

Przedszkole

Czas, jaki nasze dziecko spędza w przedszkolu przekłada się na jego rozwój, samoocenę i zintegrowanie z innymi. Dlatego decydując się na konkretną placówkę musimy mieć pewność, że będzie to miejsce nie tylko przyjazne, ale też dobrze zorganizowane, tak by zapewnić naszemu maluchowi odpowiednie warunki do uczenia się i zabawy.

czytaj więcej

Zastosowanie metody Knillów w przedszkolu

Metoda Knillów

Czas dzieciństwa to jeden z najważniejszych etapów w życiu człowieka, ponieważ ma wpływa na całe jego późniejsze życie. Kilkuletnie dziecko dużą część dnia spędza w przedszkolu, dlatego metody w nim stosowane powinny uczyć go nowych umiejętności i stymulować do szeroko pojętego rozwoju. Jednym z najbardziej cenionych sposobów kształtowania dziecka jest metoda Knillów, której głównym celem […]

czytaj więcej

Wykorzystanie integracji sensorycznej w przedszkolu

Integracja sensoryczna

Wszystkimi procesami życiowymi człowieka kieruje mózg. Ośrodkowy układ nerwowy za pomocą zmysłów nieustannie zbiera wszystkie informacje z ciała i z otoczenia: wzrokowe, słuchowe, węchowe, smakowe, dotykowe, proprioceptywne i przedsionkowe. Umiejętność gromadzenia informacji przez mózg ze wszystkich zmysłów, rozpoznawanie ich, przetwarzanie i integrowanie ze wcześniejszymi doświadczeniami nazywamy integracją sensoryczną.

czytaj więcej