Blog przedszkola Familia

Techniki plastyczne a rozwój dziecka

Zajęcia plastyczne

Już od najmłodszych lat wprowadzane są elementy wychowania estetycznego. Nie jest to tylko kształcenie wrażliwości na piękno w przyrodzie i sztuce, ale również stymulowanie zdolności estetycznego postrzegania oraz kształcenia smaku estetycznego. Jedną z form wychowania plastycznego są zajęcia plastyczne.

czytaj więcej

Przedszkole a kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych

Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych

Stare porzekadło mów: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci,  dlatego to właśnie okres dzieciństwa jest najlepszym momentem do stopniowego kształtowania postaw zdrowotnych i odpowiednich nawyków żywieniowych.

czytaj więcej

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu – nauka języka obcego

Zajęcia z języka obcego w przedszkolu

Posłanie pociechy do przedszkola jest wielkim wydarzeniem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Ci wybierając odpowiednią placówkę, powinni zwrócić uwagę na jej charakter i oferowane dodatkowo zajęcia. Rodzice mają do wyboru między innymi przedszkola integracyjne, w których uczą się dzieci zdrowe, jak i te z zaburzeniami i niepełno sprawnościami. Kolejną kwestią jest zakres zajęć dodatkowych, […]

czytaj więcej

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Szukając odpowiedniego przedszkola dla naszego malucha, powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na zajęcia dodatkowe i metody pracy oferowane przez daną placówkę. Im większa ich różnorodność tym większa świadomość wychowawców dotycząca działa niektórych bodźców na rozwój dziecka.

czytaj więcej